Bibliotekarze


W Starostwie Powiatowym

Jadwiga Miluśka-Stasiak

Pierwsze w tym roku spotkanie pracowników bibliotek  publicznych naszego powiatu odbyło się 9 lutego w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Przybył na nie sam  Starosta Kaliski - Krzysztof Nosal.

Na naradzie dominowały dwa tematy: kontrola zarządcza, którą muszą przeprowadzić biblioteki oraz obchody Roku Miłosza. W trakcie warsztatów poświęconych polskiemu nobliście prowadzonym przez instruktorkę Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Marię Giemzę-Żurawską powstało wiele pomysłów scenariuszy na imprezę zainspirowaną twórczością Czesława Miłosza. Bibliotekarze omawiali także sprawy związane z przystąpieniem do II rundy Programu Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie było okazją do obejrzenia ciekawej prezentacji studentki bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego – Małgorzaty Sulwińskiej – poświęconej pobytowi w Republice Południowej Afryki, gdzie w dużym  ośrodku dla dzieci niewidomych i niedowidzących, wraz z kolegami organizowała bibliotekę i uczyła podopiecznych korzystania z jej zbiorów.

Biblioteka z Opatówka ogłosiła kolejny powiatowy konkurs fotograficzny organizowany wspólnie z Agencją Reklamową W(47) z Kalisza. Tym razem jest to konkurs zatytułowany „Portret”. . Ponieważ konkurs różni się od poprzednich warto się nim zainteresować (zobacz regulamin).

Miłym akcentem na zakończenie spotkania były dary książkowe Starostwa Powiatowego dla bibliotek.

Data utworzenia: 2011-02-10
Data aktualizacji: 2011-02-10

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony