Bibliotekarze


W Sieradzu i Uniejowie

Małgorzata Judasz

19 maja 2011 roku bibliotekarze bibliotek publicznych z naszego powiatu odbyli szkolenie wyjazdowe, którego celem była wymiana doświadczeń na temat komputeryzacji bibliotek oraz pozyskiwanie funduszy na działalność kulturalną.  

Odwiedziliśmy Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie.

Wybór był nieprzypadkowy, ponieważ placówka sieradzka należy do prekursorów we wprowadzaniu technik komputerowych w polskich bibliotekach. Dobrze radzi sobie z pozyskiwaniem środków pozabudżetowych. Ma także atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży oraz organizuje spotkania dla czytelników z ludźmi znanymi w całej Polsce.

Zwiedziliśmy także Muzeum Okręgowe  i Sieradzki Park Etnograficzny oraz samo miasto. Oprowadzał nas sam dyrektor Muzeum Jerzy Kowalski.

Biblioteka i Muzeum podarowały nam mapy, foldery i   przewodniki turystyczne po ziemi sieradzkiej, które wzbogaciły zbiory naszej biblioteki.

W Uniejowie oprócz wizyty w miejscowej bibliotece zwiedziliśmy Kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Uniejowie ufundowaną przez arcybiskupa Jarosława Bogorię Skotnickiego, Kompleks Termalno-Basenowy oraz park i zamek. Niestety czas nie pozwolił na zażycie kąpieli. Przekonaliśmy się jednak, że warto tam przyjechać prywatnie.

 
Data utworzenia: 2011-05-23
Data aktualizacji: 2011-06-03

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony