Bibliotekarze


W Mycielinie

Kolejne  w tym roku spotkanie bibliotekarzy z bibliotek Powiatu Kaliskiego Ziemskiego odbyło się w Filii Bibliotecznej w Mycielinie.  Uczestniczyła w nim, jak zwykle,  instruktorka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Maria Giemza-Żurawska. Było to spotkanie wyjątkowe, gdyż miałyśmy okazję podziwiać nowy lokal filii bibliotecznej w wyremontowanym dworze w Mycielinie. Dawniej filia mieściła się w piwnicach budynku gminnego w Korzeniewie.
    W pięknie odrestaurowanym dworze stojącym w urokliwym parku przywitały nas koleżanki pracujące w Gminie Mycielin  - Gabriela Janczewska i Danuta Jarek oraz wójt Gminy Mycielin – Jerzy Matuszewski.  
    Przy kawie i pysznym cieście przygotowanym przez goszczące nas koleżanki mieliśmy okazję dowiedzieć się od wójta Gminy – Jerzego Matuszewskiego o specyfice Gminy Mycielin, o trwających i przyszłych inwestycjach oraz o marzeniach gospodarza terenu.
    Ciekawostką i nowością dla wszystkich  była informacja przedstawiona przez Danutę Jarek o niezwykłym gościu dworu. Był nim Henryk Sienkiewicz, który w 1908 r. spędził 3 dni w gościnie u właścicieli dworu i majątku - rodziny Doruchowskich.
    Podziwiałyśmy wyremontowany dwór, lokal biblioteki, nowe, funkcjonalne meble i pracę Danusi Jarek, która musiała przenieść i zorganizować bibliotekę w nowym miejscu. Ale opłacało się, ponieważ teraz placówka ma szanse stać się biblioteką z prawdziwego zdarzenia.
    Koleżankom z Gminy Mycielin życzymy wielu czytelników, licznych nowości książkowych, wszelkich sukcesów w pracy, staże przychylności i zrozumienia władz samorządowych.

Data utworzenia: 2011-10-12
Data aktualizacji: 2011-10-14

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony