Bibliotekarze


W kaliskiej bibliotece uczelnianej

Małgorzata Judasz

16 grudnia 2010 roku bibliotekarze z powiatu spotkali się w gościnnych progach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu.

Głównym celem spotkania było zapoznanie się z zasadami Programu Rozwoju Bibliotek w ramach przedsięwzięcia Biblioteka+ oraz praktycznymi aspektami uczestnictwa w nim. Zagadnienia te zaprezentowały Maria Giemza-Żurawska, instruktor WBPiCAK w Poznaniu oraz dyrektor Małgorzata Kasprzak i Katarzyna Nowicka z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zagórów.

Ważnym punktem stało się zwiedzanie Biblioteki Wydziałowej po której oprowadziła nas dr Danuta Wańka, kierownik Biblioteki oraz jej współpracownicy.

Zapoznaliśmy się z organizacją Biblioteki, jej zbiorami,  usługami, nowoczesnymi systemami gromadzenia zbiorów i obsługi użytkowników.

Niespodzinką było spotkanie z dziekanem prof. Marianem Walczakiem i prodziekanem prof. Mirosławem J. Śmiałkiem. Prof. Walczak jest nauczycielem kilku pokoleń bibliotekarzy.  W naszym gronie także znalazło się kilka obecnych i byłych jego studentek. Gospodarze pokazali nam aulę im. prof. Jerzego Rublińskiego oraz salę Rady Wydziału o nowoczesnym  wystroju.


Data utworzenia: 2010-12-21
Data aktualizacji: 2010-12-21

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony