Bibliotekarze


Powstanie Styczniowe w Wielkopolsce

10 października bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu kaliskiego odbyli szkolenie wyjazdowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Tematem przewodnim było powstanie styczniowe w Wielkopolsce.

Dyrektor MPB w Koninie Henryk Janasek przedstawił działalność prowadzonej przez siebie placówki i choć jest ona dużo większa od naszych, to wiele z omawianych problemów okazało się wspólnymi. Kaliscy bibliotekarze zapoznali się z działalnością Pracowni Dziejów Wielkopolski MBP prowadzoną przez Jerzego Łojko, która m.in. tworzy bogate bazy historyczne miejscowości Wielkopolski, także z rejonu Kalisza. Jak zwykle, przy takich okazjach nie zabrakło zwiedzania siedziby biblioteki oraz wymiany bibliotekarskich doświadczeń. 

Cennym uzupełnieniem programu było zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Koninie mieszczącego się w zamku w Gosławicach oraz Muzeum im. Ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym, gdzie m.in. prezentowane są bogate wystawy związane tematycznie z powstaniem styczniowym.

Zakończeniem wizyty w Koninie było zapalenie znicza pod krzyżem ojca Maksyma Tarejwo straconego przez Rosjan w powstaniu styczniowym.Data utworzenia: 2013-10-11
Data aktualizacji: 2013-10-11

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony