Bibliotekarze


Pamięci Magdy

Jadwiga Miluśka-Stasiak

Msza św. za Ś.P. Magdę Żurawską od bibliotekarzy powiatu kaliskiego zostanie odprawiona 17 kwietnia 2013 r. o godz. 7.00 w kościele parafialnym w Opatówku.

 

 


 

30 marca 2013 r. odeszła Magda. Wiedziałyśmy o Jej ciężkiej chorobie, o pogarszającym się stanie zdrowia, a jednak wiadomość o Jej śmierci głęboko nas poruszyła.

Maria Giemza Żurawska – Magda, bo tak wszyscy Ją nazywaliśmy, współpracowała z  Gminną Biblioteką Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku od grudnia 1999 r. jako instruktorka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. W ciągu 13 lat uczestniczyła w pracy bibliotek powiatu kaliskiego, była z nami wszystkimi także w radosnych i trudnych chwilach, znała nasze osiągnięcia i porażki. W każdej sytuacji mogłyśmy liczyć na Jej pomoc.Maria Giemza-Żurawska

Magda była osobą o wysokiej kulturze osobistej, dużej wiedzy i doświadczeniu. Z powodzeniem opracowywała projekty realizowane później w całym województwie. W Jej wykładach uczestniczyły nasze koleżanki zdobywające kwalifikacje bibliotekarskie. A jednak była osobą skromną i potrafiła zjednać sobie wszystkich serdecznością, pogodą ducha i uśmiechem. Mówiłyśmy o Niej „nasza Magda”.

Po przejściu na rentę Magda przyjechała jeszcze do Opatówka na warsztaty „Biblioteki pomysłów”. To było wzruszające, ostatnie już nasze spotkanie. W liście z życzeniami na święta Bożego Narodzenia, który dotarł do wszystkich współpracujących z Nią bibliotekarzy napisała: Dziś już wiadomo na pewno, że nie pojadę do żadnej z Państwa Bibliotek. Dziękowała nam za wieloletnią współpracę i żegnała się ze wszystkimi.

Ostatecznie pożegnałyśmy Ją na junikowskim cmentarzu w Poznaniu 6 kwietnia w zimowy jeszcze, chłodny dzień. Żegnali ją najbliżsi, rodzina, przyjaciele i bibliotekarze. Żegnały ją słowa wiersza Emilii Waśniowskiej i kołująca nad grobem para bocianów zwiastująca z trudem nadchodzącą wiosnę.Data utworzenia: 2013-04-09
Data aktualizacji: 2013-04-12

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony