Bibliotekarze


Narada w Opatówku

Małgorzata Judasz

9 lutego 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku miała miejsce narada bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu kaliskiego ziemskiego.

Wśród prelegentów znalazły się Krystyna Brodowska - przedstawicielka Konsorcjum Użytkowników Programu SOWA oraz Małgorzata Sulwińska - studentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Krystyna Brodowska przedstawiła cele i zasady działania  Konsorcjum Użytkowników Programu SOWA oraz nowatorską propozycję firmy Sokrates Software pod nazwą Internetowy Portal Usług Bibliotecznych, który ma skupiać dane o zbiorach bibliotek, instytucji i osób prywatnych, być forum dyskusyjnym oraz kanałem dostępu do różnorodnych e-usług bibliotecznych. Zaprezentowała także sposób katalogowania zbiorów w programie Sowa w formacie Marc 21.

Małgorzata Sulwińska zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem dzieci w Internecie. Przedstawiła przykłady zagrożeń dla użytkowników płynące z Internetu oraz sposoby ochrony przed nimi. Pokazała proste, praktyczne pomysły na działania profilaktyczne w tym zakresie, do wykorzystania w bibliotekach czy kawiarenkach internetowych.

Tradycyjnie, jak na każdym pierwszym spotkaniu bibliotekarzy w roku, omówiliśmy podsumowaliśmy działalność naszych bibliotek w roku poprzednim.  


Data utworzenia: 2012-02-27
Data aktualizacji: 2012-03-26

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony