Bibliotekarze


Metawyszukiwarki i RODO

4 kwietnia 2018 r. w naszej bibliotece odbyła się narada bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu kaliskiego ziemskiego. Jerzy Wasilkowski z Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego podzielił się swoimi sposobami na efektywne wyszukiwanie internecie. Okazuje się, że aby uzyskać pożądaną informację, trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie cyfrowego świata, bo jeśli ograniczymy się do prostego "googlania" wyniki naszej pracy nie zawsze nas usatysfakcjonują. Zaprezentował także wybrane biblioteki cyfrowe i sposoby ich przeszukiwania. Niespodzianką była część poświęcona bazom do poszukiwań genealogicznych.

Drugim ważnym tematem były planowane zmiany w przepisach dotyczących ochorny danych osobowych i ich wdrożenie w małych bibliotekach. Zagadnienia te przedstawiła dyrektor Małgorzata Matysiak. Temat wzbudził żywą dyskusję.

Ostatni punkt stanowiły sprawy bieżące w naszych bibliotekach: szkolenia, konkursy dla bibliotekarzy oraz sprawozdawczość roczna za 2017 r. Bibliotekarze mogli wybrać do swoich placówek książki spośród darów przekazywanych Bibliotece w Opatówku.

Na części spotkania obecni byli członkowie Komisji Oświaty i Zdrowia Powiatu Kaliskiego, którzy akurat w tym terminie odbywali w Opatówku posiedzenie wyjazdowe.


Data utworzenia: 2018-04-05
Data aktualizacji: 2018-04-05

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony