Bibliotekarze


Krajoznawczo i statystycznie

Małgorzata Judasz

26 marca 2015 r. w Opatówku odbyła się narada bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu kaliskiego ziemskiego.

Głównym tematem spotkania były działania krajoznawcze w bibliotekach publicznych. Inspiracją dla bibliotekarzy mogą być dokonania Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Przedstawiła je, zatrudniona tam Aleksandra Warczyńska. Opowiedziała o wycieczkach, konkursach, warsztatach dla różnych grup odbiorców. Podzieliła się swoim doświadczeniem w organizowaniu rozmaitych wydarzeń turystycznych i krajoznawczych. Mówiła o cechach udanej i interesującej imprezy. Szczególną uwagę zwróciła na portal regionwielkopolska.pl redagowany przez Pracownię Krajzonawczą, który jest skarbnicą wiedzy o naszym regionie oraz na Wielkopolskie Questy - wywodzącą się ze Stanów Zjednoczonych, atrakcyjną formę zwiedzania. Swoją pasją zaraziła obecnych, do tego stopnia, że zaplanowano bibliotekarskie testowanie quetsu w pobliskim Turku oraz warsztaty z tworzenia questów. Liczymy, że niedługo w naszym powiecie powstanie kilka questów.

Domicylla Sierszchuła, instruktor z  Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu omówiła nowości książkowe dla dzieci i młodzieży oraz przedstawiła wyniki najnowszych badań czytelnictwa w tej grupie wiekowej. Zaprezentowała także stronę WBPiCAK w nowej odsłonie.

Kolejnym tematem było bibliotekarskie podsumowanie roku 2014. Dyrektor Jadwiga Miluśka-Stasiak omówiła krótko dane statystyczne z działalności bibliotek w zeszłym roku. Do każdej biblioteki gminnej trafiła także broszura informacyjna.

Natalia Sobczak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Koźminku opowiedziała o wydawnictwie "Namów dziadków na opowieść" i przekazała do bibliotek gminnym po jednym egzemplarzu książki. Gratulujemy.

Bibliotekarze otrzymali także po jednym egzemplarzu gry "Odkrywcy Internetu" stworzonej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz dary książkowe od od osób prywatnych i instytucji gromadzone przez bibliotekę w Opatówku. Omawiano także rozmaite problemy codziennej pracy bibliotek.
Data utworzenia: 2015-03-27
Data aktualizacji: 2015-03-27

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony