Bibliotekarze


Kaczka bibliotekarska

Małgorzata Judasz

Bibliotekarze w powiecie nie będą już wypuszczać kaczek. Dziennikarskich. W każdym razie nie będzie zdarzało się to często. A to dzięki zajęciom zorganizowanym przez naszą placówkę, która pełni funkcję biblioteki powiatowej.

Szkolenie obejmowało m.in. zasady przygotowania materiałów dla dziennikarzy i kontaktowania się z nimi, pisania tekstów dla mediów, elementy autoprezentacji, najważniejsze zapisy prawa prasowego, zasady wysyłania sprostowań czy postępowania z przedstawicielami mediów w sytuacjach trudnych.

Ze względu na uniwersalność tematyki, w zajęciach oprócz bibliotekarzy, uczestniczyli także pracownicy szkół, Urzędu Gminy, Muzeum i innych instytucji działających w gminie Opatówek - w sumie 35 osób.

Zajęcia prowadził Dariusz Urbanowicz, dziennikarz, specjalista public relations, pełniący dawniej także funkcje rzecznika prasowego prezydentów Poznania.

Na spotkaniu zaprezentowaliśmy wybrane książki z dziedziny dziennikarstwa, medioznawstawa, public relations, znajdujące się w zbiorach naszej biblioteki.    

Dziękujemy sekretarzowi gminy i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury za pomoc w organizacji szkolenia, udostępnienie lokalu i wyposażenia.


Data utworzenia: 2010-11-02
Data aktualizacji: 2010-12-21

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony