Bibliotekarze


Bibliotekarze jeszcze lepsi

Małgorzata Matysiak

Przyjęcie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku wraz z filiami i bibliotekami partnerskimi do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek zaowocowało przede wszystkim  wyposażeniem placówek w nowoczesny sprzęt informatyczny. Niemniej ważne są także  zestawy szkoleń proponowane pracownikom.

Bibliotekarze z placówki w Opatówku, z filii w Tłokini Wielkiej i Rajsku biorą udział w bezpłatnych szkoleniach informatycznych, składających się z pięciu modułów. Udział w zajęciach pozwala na doskonalenie umiejętności informatycznych, poznawanie programów komputerowych i pogłębianie znajomości przepisów o prawie autorskim.

Inny cykl szkoleń prowadzony przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej z Warszawy uczy bibliotekarzy nowatorskich form pracy i działania. Dzięki szkoleniom bibliotekarze poznają, jak ważne jest prowadzenie działalności promującej placówkę i wychodzenie do społeczności lokalnej z niekonwencjonalnymi formami pracy.

Podczas szkoleń niezwykle cenna okazuje się praca z bibliotekarzami z powiatu ostrowskiego, która daje możliwość wymiany doświadczeń i uwag na temat dotychczasowych inicjatyw prowadzonych w naszych placówkach. Udział we wszystkich formach doskonalenia zawodowego i zaliczenie wszystkich modułów szkoleń daje gwarancję otrzymania certyfikatu, ale przede wszystkim sprawia, że kompetencje pracowników naszych bibliotek stale się zwiększają.

„Program Rozwoju Bibliotek” jest partnerskim programem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolnościktóry realizowany jest przez  Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Ma on za zadanie pomóc bibliotekom w przeobrażeniu się w nowoczesne i aktywne instytucje.


Szkolenie CAL w Rosnówku
Szkolenie CAL w Rosnówku
Szkolenie informatyczne w Poznaniu
Szkolenie informatyczne w Poznaniu


Data utworzenia: 2012-01-30
Data aktualizacji: 2012-03-17

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony