Bibliotekarze


Bibliotekarskie podsumowanie roku 2015

Małgorzata Judasz

10 marca 2016 r. odbyła się narada bibliotekarzy z bibliotek publicznych naszego powiatu.

W programie pierwszego spotkania w roku, tradycyjnie już, znalazło się podsumowanie pracy bibliotek w roku 2015 dokonane przez dyrektor Małgorzatę Matysiak. Jest to możliwe dzięki szczegółowym badaniom statystycznym, którym podlegają biblioteki publiczne.

Oprócz dotychczasowych dokonań omówiono także pomysły i plany działań na rok bieżący.

W bibliotekach polskich, także publicznych, wdrażana jest obecnie także nowa ogólnopolska statystyka - Analiza Funkcjonowania Bibliotek (AFB), która pozwala na prezentowanie działalności bibliotek w przekrojowy i innowacyjny sposób. Jej wymogi oraz działanie portalu AFB przedstawiła Małgorzata Judasz.

Ostatnim punktem programu były warsztaty "Od pomysłu do realizacji - jak dobrze przygotować spotkanie autorskie", które przeprowadziły Anna Sabiłło i Małgorzata Bochińska, instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Choć każdy ze zgromadzomych brał udział w spotkaniach autorskich - i to w różnych rolach - jako uczestnik, organizator, prowadzący, a nawet główny bohater, to warsztaty stworzyły okazję do uporządkowania posiadanej wiedzy i doświadczeń oraz mniejszych i większych odkryć zawodowych. 

 

 Data utworzenia: 2016-03-10
Data aktualizacji: 2016-04-01

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony