Bibliotekarze


Bibliotekarki uczą się pisać

Małgorzata Judasz

Bibliotekarki uczyły się pisać. Pisać tak, aby stworzyć dobrą relację do prasy. Wbrew pozorom, nie jest to proste i oczywiste. Oprócz lekkiego pióra, trzeba znać pewne tajniki pracy dziennikarskiej, mieć natchnienie oraz pisać na gorąco, bo aktualność jest cenioną, jeśli nie najważniejszą wartością informacji w obecnych czasach. Warto też wiedzieć jak wzmocnić przekaz dobrym tytułem, leadem oraz odpowiednio zrobionym i dobranym zdjęciem.

Sztukę tę bibliotekarki zgłębiały pod kierunkiem Ani Sabiłło, instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu na pierwszej w tym roku naradzie w powiecie kaliskim 29 marca w Opatówku.

 Zajęcia miały charakter warsztatowy, więc uczestniczki dostały kilka zadań do wykonania. Jednym z nich było znalezienie intrygującego tytułu relacji z trwającego spotkania. „Bibliotekarze uczą się pisać” wymyślony przez Darię Kuśmierczyk z Biblioteki ze Stawiszyna zdobył najwięcej głosów.

Oprócz tak frapującego tematu, omawiano zagadnienia prawne i organizacyjne niezbędne w codziennej działalności bibliotek, takie jak konieczność ciągłej aktualizacji dokumentów zgodnie ze zmieniającym się prawem, propozycje doskonalenia zawodowego oraz podsumowano działalność bibliotek publicznych w kaliskiem w roku 2016.

Data utworzenia: 2017-03-29
Data aktualizacji: 2017-03-29

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony