Bibliotekarze


Biblioteka Pomysłów 2014

29 maja 2014 r. w bibliotece w Opatówku odbyły się warszaty z cyklu "Biblioteka Pomysłów". W tym roku tematem przewodni spotkań jest „Zmień przestrzeń – aranżacja i design w bibliotece".

Rozmawialiśmy o warunkach prawnych podejmowania prac remontowych i budowalnych w bibliotekach, korzyściach z konsultacji społecznych, zasadach doboru kolorystyki, mebli, dodatków, normach budowlanych, zasadach tworzenia ciągów komunikacyjnych i wszystkim tym, co należy wziąc pod uwagę, aby biblioteki stały się otwartym, przyjaznym, estetycznym, przytulnym i inspirującym miejscem.

Praktycznym sprawdzeniem umiejętności aranżacji przestrzeni było rozplanowanie umeblowania jednej z bibliotek.  Wirtualne burzenie i budowanie ścian, przesuwanie regałów, projektowanie nietypowych mebli, stawianie kanap i foteli sprawiło wszystkim sporo zabawy i satysfakcji. Tym bardziej, że nie trzeba było liczyć się z kosztami.

Warsztaty prowadziły Małgorzata Janiak i Magdalena Rudnok, instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Biblioteka Pomysłów 2014 logo
Data utworzenia: 2014-05-30
Data aktualizacji: 2014-05-30

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony